مقدمه‌ای بر روش های مهاجرت به آلمان مهاجرت از جمله تصمیمات مهم در زندگی است که می‌بایست با توجه و تامل بسیار بالا انجام بگیرد. بدون فکر و تحقیق نمی‌توان برای مهاجرت اقدام نمود. در ابتدا می‌بایست یک کشور مناسب را جهت مهاجرت انتخاب نمایید. کشور آلمان از جمله کشورهای بسیار پیشرفته دنیا است. این […]

مقدمه‌ای بر روش های مهاجرت به آلمان

مهاجرت از جمله تصمیمات مهم در زندگی است که می‌بایست با توجه و تامل بسیار بالا انجام بگیرد. بدون فکر و تحقیق نمی‌توان برای مهاجرت اقدام نمود. در ابتدا می‌بایست یک کشور مناسب را جهت مهاجرت انتخاب نمایید. کشور آلمان از جمله کشورهای بسیار پیشرفته دنیا است. این کشور به دلیل دارا بودن پتانسیل‌های اقتصادی بالا، تبدیل به یکی از ابر قدرت‌های اروپا شده است. بدون شک مهاجرت به آلمان تصمیم درستی خواهد بود؛ ولی این مسئله که در بین روش‌ های مهاجرت به آلمان، کدام یک را برمی‌گزنید، بسیار حائز اهمیت است. در این مطلب قصد داریم در خصوص انواع روش های مهاجرت به آلمان صحبت کنیم. همراه ما باشید.

نگاه کلی به کشور آلمان

آلمان از جمله کشورهای اروپایی است که طی چند سال اخیر به لطف صنعتی کردن کشور خود به یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپایی تبدیل شده است. کشور آلمان عضو سازمان ملل متحد، ناتو و نیز کشورهای گروه ۸ و گروه ۵ است. همچنین این کشور از بنیانگذاران اتحادیه اروپا نیز به حساب می‌آید. کشور آلمان از کارخانه‌ها و کمپانی‌های بزرگی برخوردار است که باعث ایجاد فرصت‌های شغلی بسیاری در آن شده است.

فرصت‌های شغلی طی چند دهه اخیر کشور آلمان را با کمبود نیروی کار رو به رو کرده است. انواع روش های مهاجرت به آلمان به دلیل وجود این فرصت‌های شغلی انتخابی عاقلانه است که از هر جهت جزو بهترین کشورهای دنیا است.

انواع روش‌ های مهاجرت به آلمان

روش های مهاجرت به آلمان بسیار متنوع است. شما امکان مهاجرت از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، احداث شرکت، شروع کسب و کارهای جدید، ازدواج، تولد فرزند و… را به آلمان خواهید داشت. ولی می‌بایست از میان این روش‌ها، با بررسی شرایط مهاجرت به آلمان، بهترین گزینه را انتخاب کنید. در این بخش کارشناسان ما به صورت مجزا تمامی روش های مهاجرت به آلمان را به طور کامل شرح می‌دهند.

 

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

کشور آلمان دارای سطح علمی بسیار بالایی در دانشگاه‌های خود است و نظام آموزشی این کشور به دو زبان انگلیسی و آلمانی امکانات تحصیلی فراهم آورده است. سطح زندگی در آلمان دارای شرایط مطلوبی است و همین مسئله باعث شده است افراد بسیاری این کشور را جهت ادامه تحصیل انتخاب کنند. با این حال باید توجه داشته باشید که تنها با تحصیل در آلمان قادر به دریافت اقامت دائم آلمان نخواهید بود.

تنها در صورتی خواهید توانست در آلمان اقامت دائم دریافت کنید که بعد از پایان تحصیلات، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر بدهید و بعد از آن ۱۸ ماه فرصت خواهید داشت که در آلمان کار مناسب خود را بیابید. در غیر این صورت می‌بایست کشور آلمان را ترک کنید.

شرایط مهاجرت به آلمان بسیار ایده‌آل بوده و تنها با یک تصمیم هوشمندانه و انتخاب صحیح یکی از روش های مهاجرت به آلمان خواهید توانست آینده خود را از هم اکنون بسازید.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

یکی از مناسب‌ترین روش های مهاجرت به آلمان جهت دریافت اقامت و تابعیت، سرمایه گذاری است. آلمان از جمله کشورهای توسعه یافته‌ای است که طی چند دهه اخیر توانسته پیشرفت بسیاری در بازارهای اقتصادی کسب کند. همین امر موجب گردیده بسیاری از اشخاص حتی با سرمایه اندک متقاضی سرمایه گذاری در آلمان و ثبت شرکت در این کشور شوند.

ولی در این روش باید پیش از هر اقدامی، طرح توجیه اقتصادی سرمایه گذار در اتاق بازرگانی آلمان مورد تایید قرار بگیرد، مراحل ثبت به درستی انجام گردد و طرح‌های پیشنهادی به تایید دولت آلمان برسد.

لازم است بدانید، برای ثبت شرکت در کشور آلمان می‌توان با ۲۵ هزار یورو به عنوان سرمایه اولیه اقدام کنید. مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری در مقایسه با سایر روش های مهاجرت به آلمان، رفاه بیشتری را برای افراد به ارمغان خواهد آورد. ولی در هر صورت باید بدانید که برای انتخاب این روش مهاجرت به آلمان می‌بایست هزینه بیشتری را متحمل شوید.

 

مهاجرت به آلمان از طریق کار

یکی از اولین روش های مهاجرت به آلمان، مهاجرت کاری است. لازم به ذکر است که مهاجرت به آلمان از طریق کار به دو صورت انجام می‌شود. در روش اول، شما توسط ویزای کار آلمان (جاب آفر آلمان) و یا ویزای پیشنهاد کاری امکان مهاجرت به این کشور را خواهید داشت.

این روش در حالتی است که کارفرما از سوی کشور آلمان برای شما دعوت نامه کاری ارسال کند. تا پیش از سال ۲۰۲۱ این قانون تنها در شرایطی قابل اجرا بود که برای آن شغل نیروی مناسبی در کشور آلمان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیدا نشود.

ولی طبق قوانین جدید ویزای کار آلمان در سال ۲۰۲۲، این اولویت بندی حذف شده است و کارفرما می‌تواند به شخص متقاضی از دیگر کشورها، دعوت نامه کاری ارسال کند.

از دیگر روش‌ های مهاجرت به آلمان پیدا کردن کار است. کشور آلمان در صورت داشتن مهارت‌های لازم به آن شخص ویزای ۶ ماهه داده تا با حضور در این کشور شغل مورد نظر خود را جستجو کند. خوشبختانه در سال ۲۰۲۲ شرایط دریافت ویزای جاب سیکر آلمان نسبت به گذشته راحت‌تر شده است و فرد با ۲ سال تحصیل تخصصی می‌تواند مورد تایید آلمان وقع گردد. البته ناگفته نماند که داشتن مدرک زبان انگلیسی و آلمانی جهت اخذ این ویزا دارای اهمیت بسیاری است.

 

 

مهاجرت به آلمان از طریق تولد فرزند

امروزه بیشتر افراد از طریق تولد فرزند خود سعی به دریافت اقامت کشورهای گوناگون را دارند. کشور آلمان نیز در این شیوه از قانون سیستم خون بهره می‌برد. قانون سیستم خون در آلمان به این معنی است که کودکی که در این کشور به دنیا می‌آید،  چنانچه یکی از والدین تابعیت آلمانی داشته باشد فرزند امکان به دست آوردن این تابعیت را خواهد داشت.

 

روش های مهاجرت به آلمان: مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی از آسان‌ترین روش های مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور، ازدواج با یک فرد آلمانی و یا یک فرد مقیم کشور آلمان است. لیکن کشور آلمان در این مورد سخت گیری‌های خاص خود را اعمال می‌کند. شما در شرایطی قادر به اخذ تابعیت آلمان از این طریق هستید که ازدواج شما برای دولت آلمان رسمی و به ثبت رسیده باشد. بنابراین باید مدارکی اعم از عکس‌های خانوادگی، سند ازدواج، گواهی تجرد و نیز گواهی عدم سوء پیشینه را به سفارت آلمان تحویل دهید.

یکی از قوانینی که این کشور جهت ازدواج و اخذ تابعیت از این روش در نظر گرفته است، توانایی مالی مرد است. فرد می‌بایست از دستمزد کافی جهت امرار معاش دو نفر در کشور آلمان برخوردار باشد. همچنین در صورتی که تبعه آلمانی اثبات کند که قانون را در این کشور نقض نکرده است، می‌تواند از این روش اقدام کند. ولی شخصی که با عنوان یک زوجه غیر آلمانی به این کشور وارد می‌شود می‌بایست به زبان آلمانی در سطح ابتدایی آشنایی داشته باشد.

 

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

آخرین روش از روش‌ های مهاجرت به آلمان، پناهندگی این کشور است. پناهنده شدن فقط در شرایطی امکان دارد که فرد پناهنده به علت ناامنی موجود در کشور خود، به کشورهایی که عضو کنوانسیون ژنو هستند پناه ببرند. از این رو افراد به هر بهانه‌ای قادر به مهاجرت به این کشورها نیستند.

از میان روش های مهاجرت به آلمان، این روش ریسک زیادی به لحاظ جانی و مالی به دنبال خواهد داشت. کشور آلمان برای آن افرادی که پناهندگی آنها مورد تایید قرار گرفته باشد، خدماتی را در نظر می‌گیرد. این خدمات از جمله پرداخت هزینه‌های اولیه زندگی مثل خوراک، پوشاک و مسکن است. تا هنگامی که تقاضای پناهنده شدن شخص از سوی دولت تایید نشده باشد، می‌بایست در مناطقی که به لحاظ بهداشتی و امنیت موقعیت خوبی ندارند زندگی کنند. در غیر این صورت خدماتی از سوی دولت آلمان اخذ نخواهد کرد.

جمع بندی| روش های مهاجرت به آلمان

در این مطلب سعی کردیم توضیحات کامل و اطلاعات دقیقی در خصوص روش‌ های مهاجرت به آلمان را در اختیار شما قرار دهیم که ما در مجموعه امیران ویزا به تجربه آنها را مشاهده کرده و برای مخاطبین خود ارائه کرده ایم. شما به راحتی میتوانید با دریافت مشاوره های رایگان امیران ویزا با بیان شرایط، بهترین راه حل برای مهاجرت را انتخاب کنید. خب تا اینجا دانستید که آلمان دارای چه ظرفیت‌هایی است. مهاجرت به این کشور و اخذ تابعیت آن در پیشرفت آینده تحصیلی و کاری شما کمک بسیاری می‌کند. چنانچه قصد مهاجرت دارید، پیشنهاد می‌کنیم از میان کشورهای اروپایی، کشور آلمان را انتخاب کنید.