برنامه جانسون برای اخراج بیش از ۹۰ هزار کارمند دولت انگلیس نخست‌وزیر انگلیس به وزرای کابینه دستور داد تا در راستای کاهش هزینه‌های دولت، تعدد کارکنان وزارتخانه‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. – اخبار اقتصادی – به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا روز پنجشنبه به وزرای کابینه […]

برنامه جانسون برای اخراج بیش از ۹۰ هزار کارمند دولت انگلیس

نخست‌وزیر انگلیس به وزرای کابینه دستور داد تا در راستای کاهش هزینه‌های دولت، تعدد کارکنان وزارتخانه‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا روز پنجشنبه به وزرای کابینه دستور داد تا در راستای کاهش هزینه‌های دولت، تعدد کارکنان وزارتخانه‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

طبق گزارش رسانه ها، نخست وزیر انگلیس برنامه هایی را برای اخراج ۹۰ هزار نفر یعنی یک پنجم تعداد کل کارمندان دولتی، آماده کرده است.

جانسون به دیلی میل گفت که کاهش تعداد کارمندان باعث صرفه جویی در هزینه‌ها می شود که می تواند برای کمک به عموم مردم استفاده شود.

افزایش تورم در انگلیس به بالاترین رقم طی ۳۰ سال گذشتهکاهش پیش بینی‌ها درباره رشد اقتصاد انگلیس با ادامه مشکلات زنجیره تامین

وی گفت: ما باید هزینه های دولت را کاهش دهیم تا هزینه های زندگی (در انگلیس) کاهش یابد. هر پوندی که دولت از مالیات دهندگان می گیرد، پولی است که آنها می توانند برای اولویت های خود و زندگی خود خرج کنند.

جانسون به وزرای انگلیس دستور داد تا ظرف یک ماه پیشنهادهایی را برای کاهش تعداد مشاغل در وزارتخانه‌های تحت کنترل خود آماده کنند.

فایننشال تایمز نیز به نقل از سخنگوی دولت انگلیس نوشت: نخست‌وزیر و وزرا صراحتاً اعلام کرده‌اند که ادارات دولتی کار فوق‌العاده‌ای را برای مردم انجام می‌دهند و باعث پیشرفت در اولویت‌های دولت می‌شود. اما زمانی که مردم و مشاغل در سراسر کشور با هزینه‌های فزاینده مواجه هستند، عموم مردم به درستی از دولت‌شان انتظار دارند که الگو باشد و تا حد امکان کارآمد باشد.

این روزنامه در ماه دسامبر فاش کرد که دولت انگلیس در حال ایجاد برنامه‌هایی برای کاهش ۴۹۰۰۰ نفری کارکنان خود بوده تا تعداد را به سطح قبل از همه‌گیری بازگرداند.

طرح جدید برای کاهش ۹۰۰۰۰ شغل، اندازه دولت انگلیس را به سطح قبل از رای گیری برای برگزیت در سال ۲۰۱۶ برمی گرداند و در حدود ۳٫۵ میلیارد پوند (بیش از ۴ میلیارد دلار) در سال صرفه جویی می کند.

لندن متعهد شده است که بر رشد اقتصادی تمرکز کند تا به بحران هزینه زندگی در این کشور رسیدگی کند.

در ماه جاری میلادی، بانک مرکزی انگلستان هشداری هولناکی صادر کرد و گفت که بریتانیایی‌ها شاهد یک شوک «تاریخی» در درآمدهای خود خواهند بود، چرا که تورم به شکل بی‌سابقه‌ای ادامه خواهد یافت.

این بانک همچنین هشدار داد که بحران افزایش هزینه های زندگی در انگلیس می تواند اقتصاد این کشور را در سال جاری میلادی وارد رکود کند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی