ثبت رکورد جابه‌جایی ۷ میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی/ اتصال مستقیم شرکت‌ها‌ به خطوط ریلی گروه استان‌ها- معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: هفت میلیون تن کالا در سال ۱۴۰۰ از طریق حمل ریلی در بندر شهید رجایی جابه‌جا شد که نسبت به مدت مشابه آن ۲۵ درصد افزایش به ثبت رسیده است. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس ، منصور خرمشکوه صبح امروز در جمع خبرنگاران و در تشریح عملکرد ریلی بندر شهید رجایی در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۳۹۹، میزان جابه‌جایی کالا از طریق این خطوط در سال ۹۹ را پنج میلیون و ۵۲۵ هزار تن اعلام کرد و اظهار داشت: این در حالی است که در سال گذشته این رقم به هفت میلیون تن کالا با ۲۵ درصد افزایش به ثبت رسید.
وی ادامه داد: در سال گذشته از هفت میلیون تن کالا، حدود پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تن مربوط به صادرات و حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن نیز کالا از طریق حمل ریلی وارد این بندر شده است.
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، میزان جابه‌جایی کالای اساسی از طریق حمل ریلی در سال گذشته را نیز حدود ۴ هزار و ۳۷۵ تن با ۳۵ د..

ثبت رکورد جابه‌جایی ۷ میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی/ اتصال مستقیم شرکت‌ها‌ به خطوط ریلی ثبت رکورد جابه‌جایی 7 میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی/ اتصال مستقیم شرکت‌ها‌ به خطوط ریلی

گروه استان‌ها- معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: هفت میلیون تن کالا در سال ۱۴۰۰ از طریق حمل ریلی در بندر شهید رجایی جابه‌جا شد که نسبت به مدت مشابه آن ۲۵ درصد افزایش به ثبت رسیده است.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس ، منصور خرمشکوه صبح امروز در جمع خبرنگاران و در تشریح عملکرد ریلی بندر شهید رجایی در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۳۹۹، میزان جابه‌جایی کالا از طریق این خطوط در سال ۹۹ را پنج میلیون و ۵۲۵ هزار تن اعلام کرد و اظهار داشت: این در حالی است که در سال گذشته این رقم به هفت میلیون تن کالا با ۲۵ درصد افزایش به ثبت رسید.

وی ادامه داد: در سال گذشته از هفت میلیون تن کالا، حدود پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تن مربوط به صادرات و حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن نیز کالا از طریق حمل ریلی وارد این بندر شده است.

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، میزان جابه‌جایی کالای اساسی از طریق حمل ریلی در سال گذشته را نیز حدود ۴ هزار و ۳۷۵ تن با ۳۵ درصد افزایش اعلام کرد و بیان داشت: عمده‌ترین این کالاها شامل ذرت، انواع روغن‌های خوراکی، جو، گندم و برنج بوده است.

خرمشکوه در بخش دیگری از صحبت‌های خود در راستای ضرورت بهره‌‌گیری هر چه بیشتر از حمل و نقل ریلی به توسعه زیرساخت‌های بندرشهید رجایی در این بخش اشاره کرد و بیان داشت: با اجرای ۲ خط ریلی جدید در سال جاری در محوطه ۲۰۰ هکتاری سرعت عملکرد و رشد عملیاتی حمل و نقل ریلی بندرشهید رجایی افزایش خواهد یافت.

وی در این رابطه عنوان کرد: در سال ۹۹ از کل عملیات بندر شهید رجایی که نزدیک ۶۷ میلیون تن بوده، نزدیک به هشت درصد از این عملیات به وسیله حمل و نقل ریلی انجام گرفت و در سال ۱۴۰۰ نیز این سهم به ۹,۶ درصد افزایش یافت.

جابه‌جایی ۵۰۵ میلیون تن کالا در کشور/ موافقت احداث کریدور شمال – جنوب انجام شد خودکفایی ۱۰۰ درصدی در تولید آجر نسوز / واردات کالای مشابه ساخت داخل توسط برخی پتروشیمی ها عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: حذف ارز ترجیحی ‌به نفع مردم است‌/ نگرانی برای تامین ‌کالاهای اساسی نداریم

معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با اشاره به ضرورت توسعه بهره‌برداری از حمل و نقل ریلی اضافه کرد: ساماندهی خطوط اراضی ۱۷ هکتاری در محوطه مانوری بندر شهید رجایی با هدف دستیابی و اتصال مستقیم شرکت‌های بیشتری به خطوط ریلی، این طرح امسال عملیاتی خواهد شد.

خرمشکوه در مورد توسعه اسکله‌های ریلی نیز با بیان اینکه براساس طرح جامع بنادر و دریانوردی کشور، خطوط ریلی نیز باید در کنار اسکله‌ها توسعه یابد، یادآور شد: با راه‌اندازی خطوط ریلی ترمینال یک کانتینری، این بخش به تخلیه و بارگیری مواد نفتی و روغنی اختصاص می‌یابد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با توسعه زیرساخت‌های حوزه ریلی بندر شهید رجایی در سال جاری، سهم ریلی این بندر به ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یابد.

خرمشکوه گفت: در حال حاضر ۱۲ محوطه اختصاصی ریلی در بندرشهید رجایی فعال است که جابه‌جایی انواع این کالاها از طریق خطوط ریلی فرعی متصل به خطوط ریلی سراسری جابه‌جا می‌شود.

انتهای پیام/۸۶۴/ح

مقاله اصلی