لجاجت اصلاح‌طلبان بر یک خبر دروغ/ "تصمیم سخت" بگیرید و با اعصاب مردم بازی نکنید در حالی خبر دروغ «تصمیم سخت و ارتباط آن با مساله بنزین» از روز گذشته تاکنون چندین بار رسما توسط دولت تکذیب شده، ولی برخی رسانه‌های اصلاح طلب که سردمدار این شایعه و بازی با اعصاب مردم هستند، همچنان بر […]

لجاجت اصلاح‌طلبان بر یک خبر دروغ/ "تصمیم سخت" بگیرید و با اعصاب مردم بازی نکنید

در حالی خبر دروغ «تصمیم سخت و ارتباط آن با مساله بنزین» از روز گذشته تاکنون چندین بار رسما توسط دولت تکذیب شده، ولی برخی رسانه‌های اصلاح طلب که سردمدار این شایعه و بازی با اعصاب مردم هستند، همچنان بر این خبر دروغ لجاجت می کنند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شایعات بنزینی درحالی از ظهر دیروز بار دیگر با جریان سازی گروه‌های سیاسی مخالف دولت و اصلاح طلبان، در محافل خبری و فضای مجازی داغ شده که رسماً توسط دولت و مجلس تکذیب شده است.

برخی از گروه های سیاسی اصلاح طلب و روزنامه‌هایشان تلاش دارند با سوءبرداشت از سخنان رئیس جمهور در رویداد خصوصی سازی در ایران، به شایعات مربوط به گرانی بنزین دامن بزنند آنهم درحالی که بلافاصله بعد از نشر اولین خبرها دراین خصوص اطلاع‌‌رسانی رسمی و شفاف‌سازی از سوی دولت صورت گرفته است.

«قرار است تصمیم‌های سختی بگیریم»، این جمله برشی کوتاه از سخنرانی روز گذشته رئیس جمهور در اولین رویداد خصوصی‌سازی در ایران است که واکنش های متعددی را تا کنون به همراه داشته است؛ رئیسی با تاکید بر لزوم پرهیز از افراط و تفریط و ارزیابی واقع‌بینانه روند خصوصی‌سازی در کشور گفته است: این ارزیایی‌ها باید با نگاه واقع بینانه و با هدف عبرت‌آموزی و به شکل همه‌جانبه صورت گیرد تا چنانچه ساختارها دچار مشکل است، اصلاح و از بروز رفتارهای فسادانگیز و تشکیل پرونده‌های تخلف و مجازات در دستگاه قضایی جلوگیری شود.

با این حال اما برخی رسانه ها سعی دارند با استفاده از یک بخش کوتاه از جمله ی فوق، تصمیم سخت رئیس جمهور را به گرانی بنزین و … ربط دهند این درحالی است که رئیس جمهور پیشتر اطمینان داده بود که هیچ‌گونه افزایش قیمتی در بنزین نخواهیم داشت.

همزمان با نشر اولین گمانه‌زنی ها درباره تصمیم سخت رئیس جمهور و آغاز جریان سازی رسانه‌های مخالف دولت برای شایعات گرانی بنزین، این موضوع هم از سوی دولت و هم از سوی نمایندگان مجلس به شدت تکذیب شد؛ سخنگوی دولت با رد خبر افزایش قیمت بنزین، گفت: منظور رئیس جمهور از گرفتن تصمیمات سخت اقتصادی، خصوصی سازی و مبارزه با رانت خواران بود نه افزایش قیمت بنزین یا دیگر حامل‌های انرژی.

مالک شریعتی نماینده مجلس نیز با تأکید براینکه صحبت های دیروز رئیس جمهور مبنی بر تصمیمات سخت به مبارزه با فساد و اصلاحات ساحتاری مرتبط می شد، گفته است: آنهایی که مخاطب این فسادستیزی هستند نگران شده و به دنبال شایع‌سازی هستند.

او تأکید کرده است که نه مجلس به دولت مجوزی برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی داده و نه دولت برنامه‌ای برای این کار دارد.

وزیر نفت: بنزین گران نمی‌شوددولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداردآیت‌الله رئیسی: نان سنتی، دارو و بنزین گران نمی‌شود

با این حال اما با وجود اطلاع‌رسانی های دولت در ساعات نخست انتشار شایعات بنزینی و شفاف‌سازی در خصوص نقل قول مطرح شده از رئیس جمهور، همچنان جریان‌های سیاسی تلاش دارند فضای رسانه ای جامعه را تحت تاثیر اخبار مربوط به گرانی بنزین قرار دهند و بی اعتنا به توضیحات رسمی اعلام شده در این خصوص کماکان بر طبل شایعات بنزینی می کوبند.

این درحالی است که بهتر است جریان های سیاسی مذکور و اتاق‌فکرشان حداقل یک تصمیم سخت بگیرند و بیش از این با اعصاب مردم بازی نکنند؛ مهمترین تصمیم سختی که باید این جریان‌های سیاسی بگیرند این هست که منافع سیاسی خودشان را در آزار دیگران جستجو نکنند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی